Първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи срещу световния

...

Григор Димитров - Стефанос Циципас 6:3, 2:2

Първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи против международния №6 Стефанос Циципас в полуфинален конфликт на последния за годината шампионат от сериите " Мастърс 1000 " в Париж. Мачът ще стартира малко след 15:00 часа.

До момента двамата са се срещали седем пъти в публични дуели, като представителят на Гърция води с 6:1 победи.

За последно Димитров и Циципас играха един против различен в мача сред България и Гърция на шампионата United cup, при започване на годината, когато Стефанос направи поврат и се наложи с 4:6,6:2,7:6(4). Eдинствената досега победа за Гришо датира от есента на 2020 година във Виена.

Сортирай

преди 36 секунди
2:2
За първи път във втория сет посрещачът взе повече от една точка на сервис на своя на противник, само че това не попречи на Григор да завоюва подаването си и да изравни за 2:2.

Последно обновяване в 16:05 ч. на 04.11

преди 5 минути
1:2
Доминацията на сервиращите продължава. Световният №6 завоюва гейма на 15.

преди 9 минути
1:1
Хасковлията не остана по-назад от своя противник и също взе подавенето си без да загуби точка.

преди 11 минути
0:1
Циципас стартира втория сет със сервис гейм извоюван на 0.

Последно обновяване в 15:54 ч. на 04.11

преди 14 минути
6:3, Григор Димитров завоюва първата част!
СЕТ ЗА ГРИГОР! Българинът не трепна, когато сервираше за затваряне на първата част, като взе подаването си на 15 и се приближи на един сет от място във финала.
 Снимка 640605
Източник:

Последно обновяване в 16:03 ч. на 04.11

преди 19 минути
5:3
 Димитров стартира гейма с впечатляващо отиграване наоколо до на мрежата. При 15:15 той още един път показва уменията си, с цел да завоюва доста интензивно разиграване, а след това даже стигна до точка за продобиване на сета, която бе заличена от добър сервис на гръцкия представител. По-късно Циципас отрази още един сетбол и в последна сметка, след няколоко равенства, съумя да задържи подаването си.

преди 29 минути
5:2
Димитров небрежно поведе с 40:0 и макар че Циципас завоюва една точка, българинът взе  подаването си без да се се стига до непотребни затруднения, като по този начин се приближи единствено на гейм от триумфа в първия сет.

преди 34 минути
4:2
Циципас заложи на нападателната игра в шестия гейм и това му донесе нужния резултат. Гъркът взе подаването си без да загуби точка.

преди 38 минути
4:1
Още един безапелационно извоюван сервис гейм в сметката на Димитров. Той вкара няколко мощни сервиса, на които международният №6 нямаше отговор, с което улесни задачата си.

Последно обновяване в 15:27 ч. на 04.11

преди 40 минути
3:1
Първи гейм и за Циципас, извоюван на 30.

преди 44 минути
3:0
Гришо безпроблемно затвърди пробива с гейм на 0.

преди 45 минути
ПРОБИВ ЗА ДИМИТРОВ! 2:0
Димитров стигна до ранен пробив, след ослепително изигран гейм на ретур, в който най-дабрият български тенисист записа някои впечатляващи отигравания.

преди 50 минути
1:0
Григор стартира мача с двойна неточност, само че по-късно завоюва четири следващи точки и взе без усложнения откриващия гейм.

Последно обновяване в 15:14 ч. на 04.11